Δευτέρα, 15 Απριλίου 2024 13:55

Η σύμπτωση με τα τέσσερα... Μ στα ματς Καλαμάτα - Καλλιθέα!

Γράφτηκε από τον

Καλαμάτα και Καλλιθέα αντάμωσαν χθες για τέταρτη φορά στη σεζόν, καθώς είχαν προηγηθεί το νοκ - άουτ ματς για το Κύπελλο Ελλάδας και τα δύο ματς για την κανονική σεζόν στη Super League 2.

Ολα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, με πρωταγωνιστή, ποδοσφαιριστή, που το επώνυμό του αρχίζει από... Μ.
Στις 28 Σεπτεμβρίου, η Καλλιθέα πανηγύρισε την πρόκριση στα πέναλτι (6-5, 1-1 κανονικός αγώνας και παράταση) στο Δημοτικό Στάδιο, με τον Μόζερ της Καλαμάτας να αστοχεί στο 14ο πέναλτι.
Στις 10 Δεκεμβρίου, η Καλλιθέα πλήγωσε στο φινάλε τη "Μαύρη Θύελλα", επικρατώντας 1-0, με γκολ του Μαρόττα στο 86'.
Η Καλαμάτα νίκησε με το ίδιο σκορ στις 10 Μαρτίου, με πέναλτι του Μπαράλες στο 37' και χθες η Καλλιθέα πήρε το διπλό με πέναλτι του Ματίγια στο 59'..
Ενα ακόμα εντυπωσιακό στατιστικό στοιχείο, είναι ότι η "Μαύρη Θύελλα" είχε σε όλα τα παιχνίδια διαφορετικό προπονητή!. Στο κύπελλο τον Περικλή Αμανατίδη, στον πρώτο γύρο στο 'Ελ Πάσο" τον Μάκη Χάβο, στο ματς του β' γύρου τον Τόλη Τερζή και στα πλέι οφ το Νίκο Αναστόπουλο!.