Παρασκευή, 03 Μαϊος 2024 11:48

A.Σ. ΤΖΟΥΝΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πέμπτη θέση και 6 μετάλλια στο διασυλλογικό πρωτάθλημα "Ne Waza”

Γράφτηκε από τον

Την 5η θέση ανάμεσα σε 32 συλλόγους από όλη την Ελλάδα, κατέκτησε ο Α. Σ. Τζούντο Καλαμάτας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα τζούντο - ¨Ne Waza”, που έγινε το περασμένο Σάββατο στα Σπάτα.

Στους αγώνες συμμετείχαν 270 αθλητές και αθλήτριες και ο καλαματιανός σύλλογος κατέκτησε τρία χρυσά, δύο αργυρά και ένα χάλκινο μετάλλιο. Ο Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτας συμμετείχε με 7 αθλητές οι οποίοι πέρασαν όλοι στους τελικούς! Συγκεκριμένα, οι Γιάννης Σαχλάς, Κωνσταντίνος Θεοδώρου και Θάνος Κοντούλης πήραν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο. Ο Χάρης Σαχλάς και ο Στέφανος Μητσέας κατέλαβαν την 2η θέση και πήραν αργυρό μετάλλιο, ενώ ο Γιώργος Καραϊσκος πήρε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο και ο Δημήτρης Κρόμπας την 5η θέση. Την προπονητική ομάδα του Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτας αποτελούν οι Παναγιώτης Μαρκάκης, Βασιλική Μαρκάκη και Παναγιώτης Φωτόπουλος, που ευχαρίστησαν τους αθλητές και αθλήτριες, αλλά και τους γονείς και φίλους του συλλόγου για την πολύτιμη βοήθεια τους. Τα μαθήματα στον καλαματιανό σύλλογο θα ξεκινήσουν πάλι από την Τετάρτη 8 Μαΐου.